o firmie

o firmieFirma Elkam działa na rynku od 1992 roku. Jesteśmy wszędzie tam gdzie oczekuje się najnowocześniejszych technologii i rozwiązań w zakresie elewacji aluminiowych, stolarki aluminiowej, fasad wentylowanych oraz  konstrukcji stalowych. Świadczymy również usługi związane z obróbką blach oraz produkcją elementów ze stali węglowej, kwasoodpornej i aluminiowej.

W tych kategoriach postrzegamy naszą misję: Dostarczamy najlepsze technologicznie i jakościowo rozwiązania konstrukcyjne oraz produkty.

Nasze doświadczenie to niezwykle cenny kapitał, który decyduje o niepowtarzalnym charakterze firmy. Dlatego też potrafimy  odpowiedzieć na oczekiwania klientów  w taki sposób, który zapewni im całkowitą satysfakcję. Dzięki takiemu właśnie podejściu nasza firma jest nie tylko liderem w swojej branży, ale przede wszystkim dobrym partnerem dla wielu zadowolonych kontrahentów .

Architekt Francis Plym, opracowując w 1906 roku metodę sprężystego osadzania szyb w ramach metalowych wyznaczył nowy kierunek rozwoju dla systemów okiennych. Nowa technologia umożliwiła stosowanie dużych tafli szyb i budowanie efektownych witryn oraz pozwoliła na realizowanie naturalnych dążeń do światła i przestrzeni. Ponieważ profile stalowe były ciężkie i korodowały, w połowie ubiegłego wieku pojawiły się w budownictwie profile aluminiowe.

Drzwi, okna czy fasady z aluminium, to jednak nie tylko profile. To także akcesoria (uszczelki, podkładki, narożniki), okucia (klamki, zamki, zawiasy) oraz materiały dodatkowe (wykrojniki, szablony, elementy montażowe). Dopiero skompletowane i pasujące do siebie profile, akcesoria, okucia oraz materiały dodatkowe, możemy nazwać systemem aluminiowym.

Obecnie trudno wyobrazić sobie nowy budynek użyteczności publicznej bez drzwi, okien lub fasad wykonanych z profili aluminiowych. Aluminium nadaje „lekkości” potężnym budynkom, a duże tafle szkła sprawiają, że budynki są dobrze doświetlone, co w dużym stopniu poprawia komfort pracujących tam ludzi.

Mnogość współczesnych systemów aluminiowych i wynikające z niej możliwości aranżacyjne prowadzą do ciągle rosnących wymogów architektów i inwestorów względem firm wykonawczych w zakresie doradztwa i jakości. Staramy się zaoferować jak najwyższe i kompleksowe standardy usług produkując między innymi:

 • Ściany osłonowe słupowo-ryglowe, ze szkleniem strukturalnym i półstrukturalnym, a także z punktowym mocowaniem szyb
 • Okna i drzwi
 • Świetliki dachowew
 • Ogrody zimowe
 • Drzwi i ściany przeciwpożarowe
 • Fasady aluminiowe o odporności ogniowej EI30 i EI60
 • Elewacje wentylowane budynków
 • Balustrady ze stali nierdzewnej wg wzorów własnych i klienta
 • Daszki i zadaszenia wejść do budynków
 • Drzwi i ścianki całoszklane 
 • Konstrukcje stalowe (lekkie konstrukcje stalowe schodów, podestów, daszków oraz konstrukcje stalowe hal)

Bazując na doświadczeniu pracowników naszej firmy, oraz dzięki temu, że współpracujemy z firmami, które oferują różnorodne rozwiązania systemowe w najbardziej skomplikowanych węzłach technicznych, jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie wszystkie pomysły architektów i konstruktorów.

ELKAM Producent stolarki aluminiowej. Produkujemy fasady aluminiowe oraz konstrukcje stalowe, jesteśmy producentem wyrobów metalowych min. balustrad, sejfów oraz szaf na broń. Oferujemy usługi z zakresu cięcia laserem oraz malowania proszkowego. Elkam to lider w produkcji stolarki aluminiowej, fasad oraz konstrukcji stalowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X